Tym razem bez punktów

W swym pierwszym grudniowym meczu Korona Kielce niestety zakończyła zwycięską passę. Po trzech wygranych z rzędu, „Złocisto-krwiści” musieli przełknąć gorycz porażki. Po bramce Gerarda Badii z drugiej połowy, w stosunku 1:0 zwyciężył Piast Gliwice. Tym samym do stolicy województwa świętokrzyskiego nie pojechała żadna zdobycz punktowa.

Już w 5. minucie gospodarze przyprawili podopiecznych Macieja Bartoszka o dreszcze. Egzekwowali bowiem rzut wolny tuż sprzed pola karnego kielczan, ale Michał Masłowski trafił jedynie w mur. W rewanżu szczęścia z dystansu szukał Vanja Marković, lecz Serb nie trafił nawet w światło bramki.

Kolejny kwadrans mijał na niezbyt niebezpiecznych próbach z obu stron, aż w końcu w 29. minucie groźną okazję stworzyli wicemistrzowie Polski. Po strzale z pięciu metrów kapitalnie interweniował jednak Zbigniew Małkowski. Już 120 sekund później golkiper Korony ponownie pokazał się ze znakomitej strony, tym razem broniąc w sytuacji sam na sam z rywalem.

Koroniarze pogrozili palcem ekipie miejscowych w 34. minucie. Świetny strzał z powietrza oddał Rafał Grzelak, a dobrą paradą popisał się golkiper Piasta, Jakub Szmatuła. Ostatecznie do przerwy nie padła żadna bramka i spore zasługi w tej kwestii trzeba oddać Małkowskiemu.

Druga część gry rozpoczęła się od złych wieści dla kielczan. Żółtą kartkę dostał Miguel Palanca, przez co nie będzie on mógł wystąpić w przyszłotygodniowej potyczce z Lechem Poznań. Już chwilę później kielczanie mogli jednak o tym zapomnieć i cieszyć się z bramki, lecz po solowej akcji Grzelaka akcji nie zdołał wykończyć Dani Abalo.

W 53. minucie ponownie groźny strzał z „szesnastki” oddali miejscowi, ale i tym razem lepszy okazał się Małkowski. Niestety, inaczej było 180 sekund później. Świetne podanie otrzymał Gerard Badia i znalazłszy się w polu karnym przed golkiperem z Kielc, pokonał go strzałem po ziemi.

W kolejnych fragmentach spotkania zagrożenie było naprzemienne. Małkowski obronił mocne uderzenie Jankowskiego z woleja, a także czubkami palców sparował piłkę na rzut rożny po próbie gliwiczan z dystansu. Żółto-czerwoni z kolei próbowali zaskoczyć Szmatułę w postaci uderzeń Palanki i Markovicia, ale były one niecelne.

W 81. minucie miejscowi mogli pogrążyć przyjezdnych. Najpierw jednak Badia przestrzelił z rzutu wolnego z dogodnej pozycji, a po chwili Hiszpan nie zdołał wykończyć okazji po dobrym podaniu Jankowskiego.

Wymarzona sytuacja dla kielczan przyszła w 90. minucie. O centrę z lewej strony boiska pokusił się Grzelak, a do strzału głową w „szesnastce” gospodarzy doszedł Michał Przybyła. Piłka odbiła się jednak jedynie od poprzeczki i nie zapewniła Koroniarzom remisu.

Piast pokonał Żółto-czerwonych 1:0. Po trzech wygranych z rzędu podopieczni trenera Bartoszka musieli pogodzić się z porażką.

Piast Gliwice – Korona Kielce 1:0 (0:0)

Bramka: Badia 56’

Piast: Szmatuła – Mokwa, Korun, Hebert, Moskwik – Badia (87’ Sapała), Murawski, Pietrowski, Masłowski, Zivec (90+3’ Girdvainis) – Jankowski (90’ Szeliga)

Korona: Małkowski – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Grzelak – Kiełb, Możdżeń, Marković (71’ Cebula), Aankour, Abalo (59’ Przybyła) – Palanca (76’ Pyłypczuk)

Żółte kartki: Mokwa 13’, Masłowski 25’, Moskwik 83’ - Grzelak 9’, Marković 30’, Palanca 50’, Cebula 80’, Kiełb 83’