Bilans wypożyczonych Koroniarzy

W miniony weekend grali również zawodnicy wypożyczeni z Korony Kielce do innych klubów. Jak radzili sobie Żółto-czerwoni na szczeblach pierwszej, drugiej i trzeciej ligi? Zapraszamy do lektury naszego cotygodniowego podsumowania.

I liga:

Maciej Gostomski i Michał Przybyła (Chojniczanka Chojnice):

Chojniczanka na własnym boisku zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. Kto wie jednak jak skończyłoby się spotkanie, gdyby nie czerwona kartka Pawła Zawistowskiego z 19. minuty. Mimo tego drużyna z Chojnic tuż przed przerwą objęła prowadzenie. Jednak niedługo po 15-minutowym odpoczynku Górale doprowadzili do wyrównania. Maciej Gostomski i Michał Przybyła nie pojawili się na boisku.

Tomasz Zając (Sandecja Nowy Sącz):

Sandecja kapitalnym poprzednim meczem rozbudziła spore apetyty wśród swoich kibiców. Teraz jednak Górnik Zabrze sprezentował im zimny prysznic. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego przegrali w Zabrzu 0:2. Tomasz Zając pojawił się na boisku w 77. minucie spotkania.

Maciej Załęcki (MKS Kluczbork):

Załęcki wywalczył sobie już miejsce w wyjściowym składzie MKS-u Kluczbork na środku pomocy i zagrał pełne 90 minut. Jego zespół po zaciętym boju zremisował na własnym boisku z Pogonią Siedlce 2:2.

Mariusz Rybicki (Miedź Legnica):

Tym razem Mariusz Rybicki rozegrał całą pierwszą połowę wyjazdowego spotkania z Wigrami Suwałki. W tej połowie też padła jedyna bramka w tej rywalizacji. Zdobyła ją Miedź za sprawą Grzegorza Bartczaka. „Ryba” został ukarany przez sędziego żółtą kartką i po przerwie nie pojawił się już na murawie.

II liga:

Krystian Miś (Legionovia Legionowo):

Legionovia  nie będzie miło wspominała wyjazdu do Częstochowy, gdzie przegrała aż 1:5 z Rakowem. Krystian Miś przebywał na boisku do 68. minuty spotkania, kiedy jeszcze na tablicy wyników widniał rezultat 2:0.

Michał Mokrzycki (Stal Stalowa Wola):

„Mokry” zagrał cała pierwszą połowę potyczki Stali Stalowa Wola z Olimpią Elbląg. Wynik meczu rozstrzygnął się po przerwie, kiedy już Michała nie było na boisku. Najpierw gola z rzutu karnego w 65. minucie zdobyli goście z Elbląga po rzucie karnym, ale zaledwie 120 sekund później Stal doprowadziła do wyrównania 1:1.

III liga:

Hubert Laskowski (Spartakus Daleszyce):

Wyjazd do Nowotańca całkowicie nie udał się Spartakusowi, który musiał się pogodzić z wysoką przegraną 0:3 z Cosmosem. Hubert Laskowski zszedł z boiska w 55. minucie rywalizacji. Chwilę później gospodarze ustalili wynik spotkania.

Piotr Paprocki (Wierna Małogoszcz):

Przed Wierną w tej kolejce było bardzo trudne zadanie. Podopieczni Mariusza Lnianego wyjechali do Rzeszowa, gdzie mieli się zmierzyć z Resovią, plasującą się w czołówce III ligi. Ekipa z województwa świętokrzyskiego skromnie przegrała 0:1. Piotr Paprocki rozegrał pełne 90 minut.

Michał Wrześniewski (Ruch Wysokie Mazowieckie):

Ruch w tej kolejce stanął w szranki z liderem I grupy III ligi ŁKS-em Łódź. I nie będzie miał z tego starcia miłych wspomnień. W Wysokiem Mazowieckiem łodzianie pewnie wygrali 3:1. Michał Wrześniewski zagrał pełne 90 minut.