Wyjazdowa wygrana i utrzymane 5. miejsce!

Korona Kielce na dwie kolejki przed końcem sezonu utrzymuje się na 5. miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy! Kielczanom zapewniła to poniedziałkowa wygrana 2:0 na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza po golach Mateusza Możdżenia i Bartosza Rymaniaka. Jednocześnie Koroniarze odnieśli pierwszy triumf w delegacji za kadencji trenera Macieja Bartoszka.

Pierwsze pół godziny gry nie przyniosło kibicom zgromadzonym na stadionie w małopolskiej miejscowości zbyt wielu emocji. Ta najważniejsza była jednak radosnym momentem dla Żółto-czerwonych. W 11. minucie kielczanie egzekwowali rzut wolny podyktowany za zagranie ręką Artema Putiwcewa. Do piłki podszedł Mateusz Możdżeń i kapitalnym strzałem z ponad 20 metrów zdobył bramkę dla gości.

„Słonie” mogły odpowiedzieć na kilka minut przed przerwą. Dawid Guba po błędzie defensywy Korony ominął Milana Borjana i mając przed sobą pustą bramkę oddał lekki strzał – na tyle, że z asekuracją zdążyli defensorzy z Kielc. Oba zespoły udały się więc do szatni przy wyniku 0:1.

Druga część gry obfitowała w zdecydowanie więcej ciekawych akcji. Najpierw aż trzy razy pełne skupienie w bramce Żółto-czerwonych zachował Borjan, a w 54. minucie znakomity strzał z okolic linii pola karnego oddał Bartosz Rymaniak. Pomimo interwencji Krzysztofa Pilarza piłka wpadła pod poprzeczkę i podopieczni trenera Macieja Bartoszka mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia.

10 minut później boisko z powodu urazu musiał opuścić Bartosz Kwiecień. I o ile za „Kwiatka” na murawie pojawił się Miguel Palanca, o tyle chwilę później kielczanie grali już w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Rafał Grzelak. Napomnienie to, pomimo zdecydowanych protestów Koroniarzy, zdecydował pokazać się sędzia główny Zbigniew Dobrynin.

Po tej sytuacji krew poczuli miejscowi. Przez kilka minut ostrzeliwali bramkę Żółto-czerwonych, a najbliżej powodzenia byli po mocnym strzale z linii pola karnego, który jednak wylądował na poprzeczce.

W ostatecznym rozrachunku Korona znakomicie poradziła sobie z przetrwaniem trudnych chwil i wygrała w Niecieczy 2:0.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Korona Kielce 0:2 (0:1)

Bramki: Możdżeń 11’, Rymaniak 54’

Bruk-Bet: Pilarz – Fryc, Kupczak, Putiwcew, Guilherme – Miković (76’ P. Nowak), Jovanović, Babiarz, Stefanik (62’ Misak), Guba (71’ D. Nowak) - Gutkovskis

Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Kwiecień (64’ Palanca), Grzelak – Kotarzewski (60’ Marković), Możdżeń, Mrozik, Cebula, Kiełb – Górski (72’ Aankour)

Żółte kartki: Putiwcew 10’, Guilherme 75’ – Grzelak 39’, 68’, Rymaniak 67’, Dejmek 88’

Czerwona kartka: Grzelak 68’ (za dwie żółte)