Porażka po walce do końca

Pięć goli, trzy rzuty karne i sporo emocji – tak w skrócie można opisać mecz Korony Kielce z Lechem Poznań w stolicy Wielkopolski. Niestety dla „Złocisto-krwistych”, w ostatecznym rozrachunku górą okazali się gospodarze. Poznaniacy zwyciężyli 3:2 (2:2).

Nikt się nie spodziewał, że spotkanie a stadionie przy ulicy Bułgarskiej okaże się takie otwarte. Pierwszy kwadrans upłynął przy przewadze Żółto-czerwonych, której jednak nie potrafili udokumentować groźnymi akcjami. W 17. minucie bardzo konkretnie zachowali się natomiast poznaniacy. Z rzutu rożnego piłkę przed pole karne posłał Radosław Majewski, a świetnym strzałem z dystansu do siatki kielczan trafił Darko Jevtić.

Już chwilę później w imponującym stylu odpowiedział Mateusz Możdżeń. Pomocnik kielczan zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, a futbolówka zatrzepotała w samym okienku bramki Jasmina Buricia.

W kolejnych minutach Koroniarze starali się ponownie postawić na swoim, ale czujną postawą wykazywał się bośniacki golkiper „Kolejorza”. W 42. minucie natomiast sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny po raz pierwszy i – jak się okazało – nie ostatni tego wieczora. „Jedenastkę” po faulu Bartosza Rymaniaka pewnie wykorzystał Marcin Robak.

Raptem 180 sekund po tej sytuacji, „wapno” otrzymali Koroniarze. W polu karnym sfaulowany został Mateusz Możdżeń, a do siatki ze stałego fragmentu gry pewnie trafił Jacek Kiełb. Dzięki temu wynik do przerwy brzmiał 2:2.

W drugiej części gry podopieczni trenera Macieja Bartoszka bardzo ambitnie walczyli o komplet punktów. Bliscy objęcia prowadzenia byli zwłaszcza dwa razy. W 57. minucie bramkarz „Kolejorza” znakomicie obronił prawdziwą petardę z dystansu Rafała Grzelaka, z kolei na nieco ponad kwadrans przed końcem golkiper miejscowych poradził sobie w sytuacji oko w oko z Kenem Kallaste, a dobitka Miguela Palanki okazała się niecelna.

I kiedy wydawało się, że z perspektywy Żółto-czerwonych wszystko zmierza w dobrym kierunku, sędzia Marciniak podyktował trzeci rzut karny w tym meczu, a drugi dla „Kolejorza”. Tym razem dopatrzył się faulu Możdżenia. Jedenastkę na gola ponownie pewnie zamienił Robak.

W samej końcówce goście próbowali wyrównać i byli o krok zwłaszcza po dośrodkowaniu Palanki i strzale głową Kiełba, ale dobrą interwencją ponownie popisał się Burić. Pomimo dobrej postawy i walki do samego końca, Korona przegrała w Poznaniu z Lechem 2:3.

Lech Poznań – Korona Kielce 3:2 (2:2)

Bramki: Jevtić 17’, Robak 42’ (k.), 80’ (k.) – Możdżeń 21’, Kiełb 45’ (k.)

Żółte kartki: Grzelak 12’, Rymaniak 41’, Dejmek 59’, Możdżeń 79’ – Tetteh 38’, Kostewycz 63’

Lech: Burić – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostewycz – Trałka, Tetteh (70’ Kownacki) – Makuszewski (61’ Radut), Majewski (81’ Gajos), Jevtić – Robak

Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Grzelak, Kallaste – Palanca, Żubrowski, Możdżeń, Aankour (84’ Cebula), Pyłypczuk (57’ Abalo) - Kiełb