Górnik rozbity przez juniorów młodszych!

Aż siedem bramek w rywalizacji z Górnikiem Łęczna zdobyli juniorzy młodsi Korony Kielce w rozgrywkach ligi makroregionalnej. Z dwóch trafień cieszyli się Artur Piróg i Grzegorz Pańszczyk, a po jednym golu dołożyli też Oskar Gwóźdź, Dawid Lisowski i Jakub Górski. Goście odpowiedzieli tylko dwoma bramkami.

Mecz jednak rozpoczął się od bramki strzelonej przez Górnik. Już w 6. minucie napastnik z Łęcznej Edwin Rachoń z ostrego kąta pokonał naszego bramkarza Kubę Osobińskiego. Koroniarze nie załamali się takim przebiegiem wydarzeń i konsekwentnie dążyli do zmiany wyniku. W 12. minucie po indywidualnej akcji na uderzenie na bramkę z około 25 metrów zdecydował się Artur Piróg i piłka znalazła się w bramce gości. Do przerwy padły jeszcze dwie bramki dla naszego zespołu. W 31. minucie Oskar Gwóźdź, a w 34 ponownie Artur Piróg pokonali bramkarza gości. Po przerwie obraz meczu nie zmienił się. Korona miała zdecydowaną przewagę i stworzyła dużo sytuacji bramkowych po składnych akcjach. Dwie bramki dołożył Grzesiek Pańszczyk, po jednej Dawid Lisowski i Jakub Górski. Goście odpowiedzieli tylko jedną bramką w 60. minucie po rzucie rożnym. Dzięki tej wygranej nasi juniorzy awansowali na drugie miejsce w tabeli ustępując o dwa punkty Motorowi Lublin.

W następnej kolejce dojdzie do koroniarskich derbów. Juniorzy młodsi Korony S.A. (zawodnicy rocznika 2000 i młodsi) zagrają z zespołem KKP Korona (zawodnicy rocznika 2001 i młodsi), a mecz zostanie rozegrany w sobotę 13 maja o godz. 10.00 na boisku MSOS w Kielcach ul. Prosta 57.

VIII kolejka Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych, grupa D
29.04.2017 r. (sobota) godz. 12.00, boisko sztuczne os. Świętokrzyskie

Korona S.A. - Górnik Łęczna    7 - 2  (3 - 1)
bramki: 0-1 6' Edwin Rachoń; 1-1 12' Artur Piróg; 2-1 31' Oskar Gwóźdź ; 3-1 34' Artur Piróg; 4-1 49' Dawid  Lisowski; 5-1 53' Grzegorz Pańszczyk; 5-2 60' Przemysław Skałecki; 6-2 67' Grzegorz Pańszczyk; 7-2 73'  Jakub Górski