Micanski strzela, ale Korona przegrywa

Korona Kielce swego wyjazdowego przełamania będzie musiała szukać gdzie indziej. Kielecka ekipa jako pierwsza objęła prowadzenie w starciu z Jagiellonią Białystok, ale potem straciła cztery bramki i nie zdobyła na Podlasiu żadnych punktów. Kolejne trafienie w złocisto-krwistych barwach zanotował Ilijan Micanski.

Spotkanie to groźnie rozpoczęli gospodarze, gdyż już kilka chwil po pierwszym gwizdku sędziego Daniela Stefańskiego z Bydgoszczy, w pole karnego Koroniarzy wbiegł Fiodor Cernych. Mocny strzał Litwina obronił jednak Milan Borjan. A już po niecałym kwadransie gry z gola cieszyli się kielczanie – Ilijan Micanski z bliskiej odległości wbił piłkę do bramki białostoczan, po zagraniu Rafała Grzelaka i interwencji golkipera miejscowych, Mariana Kelemena.

Bułgar wkrótce mógł pokusić się o drugie trafienie w tej potyczce, ale jego dobry strzał sytuacyjny wylądował na zewnętrznej stronie siatki. A w 24. minucie pechowcem okazał się Grzelak, gdyż poślizgnął się w pobliżu własnej bramki, co wykorzystał Przemysław Frankowski doprowadzając do wyrównania.

10 minut później było już 2:1 dla Jagi. Gospodarze szybko wznowili grę wrzutem z autu, a najsprytniejszy okazał się Cillian Sheridan. Irlandzki napastnik miejscowych strzałem w bliższy róg zaskoczył Borjana. Do przerwy nic już się nie zmieniło i to podopieczni trenera Michała Probierza prowadzili 2:1.

Wkrótce po rozpoczęciu drugiej odsłony, golkiper Korony popisał się znakomitą interwencją w sytuacji sam na sam z Konstantinem Vassiljevem. Zawodnik kielczan sparował groźny strzał na rzut rożny. Z kolei w 62. minucie ekipa Macieja Bartoszka odpowiedziała zgraniem piłki do Micanskiego przez Miguela Palancę, ale Bułgar - zajmując korzystną pozycję - przewrócił się i akcja spaliła na panewce.

Losy potyczki Jaga rozstrzygnęła w 70. minucie. Z kontrą na kielecką bramkę popędził Cernych i po zajęciu dobrego miejsca do strzału w polu karnym gości, mocno uderzył pokonując Borjana. W doliczonym czasie gry Litwina popędził jeszcze sam na sam z golkiperem Korony i mocnym strzałem ustalił wynik spotkania na 4:1.

Tym samym kielczanom nie udało się przerwać złej passy na wyjeździe i zainkasować ligowych punktów.

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 4:1 (2:1)

Bramki: Frankowski 24’, Sheridan 34’, Cernych 70’, 90+2’ – Micanski 14’

Żółte kartki: Sheridan 68’ - Micanski 36’, Żubrowski 82’, Gabovs 84’

Jagiellonia: Kelemen – Tomasik, Guti, Runje, Burliga – Cernych, Góralski, Vassiljev (73’ Romanczuk), Grzyb, Frankowski (87’ Novikovas) – Sheridan (75’ Chomczenowskyj)

Korona: Borjan – Gabovs, Dejmek, Diaw, Grzelak – Abalo, Marković (78’ Górski), Żubrowski, Możdżeń, Palanca (73’ Kiełb) - Micanski