Bilans wypożyczonych Koroniarzy

Niektórzy wpisali się na listę strzelców, inni notowali asysty, a zdecydowana większość dopisała do swojego konta kolejne minuty spędzone na boisku – tak w skrócie wyglądał weekend w wykonaniu Koroniarzy wypożyczonych do klubów z niższych lig. Zapraszamy na cotygodniowe podsumowanie ich występów!

I liga:

Maciej Gostomski i Michał Przybyła (Chojniczanka Chojnice):

Klub z województwa pomorskiego odniósł już szósty remis z rzędu. Tym razem podzielił się punktami bezbramkowym wynikiem w wyjazdowym starciu z Wisłą Puławy. Tym niemniej, Chojniczanka wciąż pozostaje na fotelu lidera Nice I ligi. Maciej Gostomski oglądał zmagania kolegów z ławki rezerwowych, Michał Przybyła nie znalazł się w meczowej osiemnastce.

Tomasz Zając (Sandecja Nowy Sącz):

Choć „Zajączek” pojawił się na boisku dopiero w 70. minucie wygranego meczu 4:1 z MKS Kluczbork, to może zapisać tę potyczkę do udanych. Skrzydłowy zanotował bowiem asystę przy trafieniu ustalającym wynik, które uzyskał Kamil Słaby. Jeśli klub z Nowego Sącza wygra dwa zaległe mecze, może awansować nawet na fotel lidera pierwszoligowych rozgrywek.

Maciej Załęcki (MKS Kluczbork):

Defensor będzie miał dużo gorsze wspomnienia z Nowego Sącza od Tomasza Zająca. Maciej Załęcki nie pojawił się na boisku i z ławki rezerwowych oglądał porażkę 1:4 w wykonaniu swoich kolegów. MKS pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli Nice I ligi.

Mariusz Rybicki (Miedź Legnica):

Uplasowana na 5. pozycji w pierwszoligowej klasyfikacji Miedź Legnica w miniony weekend nie grała meczu o punkty. Miała zmierzyć się w derbach Dolnego Śląska z Chrobrym Głogów, ale do spotkania nie doszło z racji powołań kilku legnickich zawodników do reprezentacji narodowych. W zamian Miedź rozegrała sparing ze Śląskiem Wrocław, który wgrała 1:0. Mariusz Rybicki zaliczył całą drugą połowę – podkreślano jego aktywność i ładną asystę przy jedynym trafieniu w spotkaniu.

II liga:

Krystian Miś (Legionovia Legionowo):

Choć piłkarz wypożyczony z Korony nie wybiegł w wyjściowym składzie Legionovii na domowy pojedynek z Polonią Bytom, to zdecydowanie może zapisać tę potyczkę do udanych. Miś zameldował się na murawie jeszcze przed przerwą, a golem w 78. minucie ustalił wynik starcia na 3:0. Podwarszawski klub zajmuje bezpiecznie, 7. miejsce w tabeli.

Michał Mokrzycki (Stal Stalowa Wola):

Młody pomocnik złapał kolejne minuty na drugoligowych boiskach, choć tym razem w małym wymiarze. „Mokry” pojawił się na boisku w 82. minucie zremisowanego 2:2 meczu w Katowicach z tamtejszym Rozwojem. Wynik wówczas był już ustalony. Stal plasuje się na 10. pozycji w klasyfikacji.

III liga:

Hubert Laskowski (Spartakus Daleszyce):

Ekipa z Daleszyc pechowo przegrała 1:2 na własnym terenie z Motorem Lublin, decydujące trafienie tracąc w ostatniej minucie z rzutu karnego. „Laska” pojawił się na boisku na ostatnie 5 minut spotkania zmieniając strzelca gola dla Spartakusa, Bartosza Sota. Zespół napastnika wypożyczonego z Korony zajmuje 15. miejsce w tabeli, ostatnie nad strefą spadkową.

Piotr Paprocki (Wierna Małogoszcz):

Piłkarz ten rozegrał pełne 90 minut i został ukarany żółtą kartką w przegranym 0:3 domowym starciu z Sołą Oświęcim. Sytuacja Wiernej w tabeli jest coraz trudniejsza – plasuje się bowiem jedynie przed rezerwami Wisły Kraków, które wycofały się z rozgrywek.

Michał Wrześniewski (Ruch Wysokie Mazowieckie):

„Wrzesień” zanotował kolejne pełne 90 minut, ale jego drużyna uległa na wyjeździe Huraganowi Morąg aż 0:3. Ruch czeka walka o utrzymanie w III lidze – na tę chwilę zajmuje miejsce w strefie spadkowej i do miejsca zapewniającego brak spadku traci 2 punkty.