Bilans wypożyczonych Koroniarzy

Za piłkarzami Korony wypożyczonymi do zespołów z niższych lig kolejny weekend w barwach ich obecnych drużyn. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd poczynań zawodników Żółto-czerwonych przebywających w tej rundzie w innych ekipach.

I liga:

Maciej Gostomski i Michał Przybyła (Chojniczanka Chojnice):

W istotnym dla Chojniczanki pojedynku na szczycie z Sandecją Nowy Sącz, wypożyczeni Koroniarze nie pojawili się na boisku. Maciej Gostomski obejrzał to spotkanie z ławki rezerwowych, Michał Przybyła natomiast pozostał poza kadrą meczową.

Mariusz Rybicki (Miedź Legnica):

Legniczanie ulegli na wyjeździe 1:2 Podbeskidziu Bielsko-Biała. Trener Ryszard Tarasiewicz nie zdecydował się wprowadzić Mariusza Rybickiego z ławki rezerwowych.

Tomasz Zając (Sandecja Nowy Sącz):

Sandecja coraz śmielej kroczy do LOTTO Ekstraklasy dzięki wygranej 2:1 z Chojniczanką Chojnice. Skrzydłowy Żółto-czerwonych nie dostał jednak powołania na to spotkanie z powodu urazu, z którym zmaga się od kilku tygodni.

Maciej Załęcki (MKS Kluczbork):

Drużyna z województwa opolskiego przegrała 0:2 w Suwałkach z tamtejszymi Wigrami i jest coraz bliżej spadku do II ligi. Maciej Załęcki rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych, a na murawie zameldował się w 71. minucie zmieniając Jakuba Skoczylasa.

II liga:

Krystian Miś (Legionovia Legionowo):

Zespół bocznego obrońcy długo prowadził w meczu w Bełchatowie, ale stracił dwie bramki w samej końcówce i przegrał 2:3. Sam Miś rozegrał pełne 90 minut.

Michał Mokrzycki (Stal Stalowa Wola):

Młody pomocnik wybiegł w podstawowym składzie swojej drużyny na domowe starcie z Gryfem Wejherowo. „Mokry” przebywał na boisku przez 75 minut i został w tym czasie ukarany żółtą kartką. Stal odniosła bardzo ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie, wygrywając 1:0 po golu w samej końcówce.

III liga:

Hubert Laskowski (Spartakus Daleszyce):

Spartakus prowadził do przerwy 1:0 na własnym terenie ze Stalą Rzeszów, ale wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy stracił dwie bramki i przegrał 1:2. „Laska” pojawił się na murawie w 60. minucie spotkania, gdy wynik był już ustalony.

Piotr Paprocki (Wierna Małogoszcz):

Pojedynek w Jarosławiu rozpoczął się dla Wiernej od zdobytej bramki, ale potem było już tylko gorzej i miejscowy JKS 1909 zwyciężył 4:1. Zespół z Małogoszcza jest coraz bliżej spadku do IV ligi świętokrzyskiej. Tym razem Piotr Paprocki nie pojawił się na placu gry.

Michał Wrześniewski (Ruch Wysokie Mazowieckie):

Drużyna z Podlasia zanotowała w minionej kolejce prawdziwą huśtawkę nastrojów. Do przerwy przegrywała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:2, potem w niecałe pół godziny objęła prowadzenie, by ostatecznie zremisować 3:3. Michał Wrześniewski ponownie rozegrał pełne 90 minut. Ruch nadal walczy o utrzymanie w III lidze.