Bilans wypożyczonych Koroniarzy

W ten weekend z fantastycznej strony pokazał się Michał Wrześniewski, który został bohaterem Ruchu Wysokie Mazowieckie. Za co ogromne pochwały dostał zawodnik wypożyczony z Korony Kielce? Zapraszamy do lektury naszego tradycyjnego podsumowania!

I liga:

Maciej Gostomski i Michał Przybyła (Chojniczanka Chojnice):

Po serii 7 remisowych meczów Chojniczanka wreszcie zwyciężyła. Stało się to w Mielcu, gdzie piłkarze z Chojnic skromnie wygrali 1:0 po bramce byłego Koroniarza Pawła Zawistowskiego. Dzięki temu Chojniczanka utrzymała fotel lidera I ligi. Niestety Maciej Gostomski i Michał Przybyła nie zagrali nawet minuty.

Mariusz Rybicki (Miedź Legnica):

Kolejny raz Mariusz Rybicki musiał pogodzić się z miejscem na ławce rezerwowych. Tym razem jednak pojawił się na boisku w 82. minucie spotkania. Jego Miedź Legnica zremisowała na własnym boisku 2:2 ze Stomilem Olsztyn.

Tomasz Zając (Sandecja Nowy Sącz):

Tomasz Zając niestety nie wystąpił nawet minuty w wygranym 3:1 spotkaniu Sandecji Nowy Sącz z Bytovią Bytów. Jego zespół dzięki zwycięstwu nadal zachowuje duże szanse na awans do ekstraklasy.

Maciej Załęcki (MKS Kluczbork):

W poprzedniej kolejce piłkarze MKS-u Kluczbork narobili dużego smaku swoim kibicom pokonując Górnik Zabrze. W tej serii spotkań jednak na głowy wszystkich sympatyków oraz piłkarzy wylał się lodowaty prysznic. Ostatnia drużyna I ligi przegrała na własnym boisku 0:4 z Zagłębiem Sosnowiec. Do tego MKS kończył mecz grając w dziesiątkę po czerwonej kartce Krzysztofa Bodzionego. Osłabienie jednak nie miało wielkiego wpływu na wynik, gdyż aż trzy bramki padły jeszcze przed wykluczeniem zawodnika z gry. Maciej Załęcki rozegrał pełne 90 minut.

II liga:

Krystian Miś (Legionovia Legionowo):

Legiononia na własnym boisku bezbramkowo zremisowała z Polonią Warszawa. Krystian Miś rozegrał 87 minut spotkania.

Michał Mokrzycki (Stal Stalowa Wola):

Drużyna Michała Mokrzyckiego też podzieliła się punktami. Choć Stalówka dwa razy przegrywała, to udało jej się zremisować w Stargardzie Szczecińskim 2:2. Ostatnia bramka w meczu padła w doliczonym czasie gry po samobójczym trafieniu bramkarza Błękitnych. „Mokry” przebywał na boisku 64 minuty.

III liga:

Hubert Laskowski (Spartakus Daleszyce):

Spartakus nie będzie dobrze wspominał wyjazdu do Krakowa, gdzie przegrał 0:3 z Garbarnią. Spotkanie nie ułożyło się po myśli drużyny z Daleszyc. Już po kwadransie gry było 0:1, po golu z rzutu karnego, a do przerwy Garbarnia prowadziła już 2:0. Nadzieje na dobry wynik prysły w 57. minucie, kiedy czerwoną kartkę dostał Bartosz Papka. Na ratunek w 65. minucie na boisko wszedł Hubert Laskowski, ale nie zdołał zdobyć bramki. Co gorsza krakowianie w samej końcówce ustalili wynik spotkania na 3:0.

Piotr Paprocki (Wierna Małogoszcz):

Po pierwszej połowie wydawało się, że Wierna Małogoszcz jest bardzo bliska sensacji w starciu z Motorem Lublin. Podopieczni Mariusza Lnianego prowadzili do przerwy 2:1. W drugiej odsłonie jednak na boisku rządzili już tylko goście z Lublina, którzy zdobyli trzy bramki i ostatecznie wygrali 4:2.

Michał Wrześniewski (Ruch Wysokie Mazowieckie):

Michał Wrześniewski był bohaterem swojego zespołu w wyjazdowym starciu z Finishparkietem Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Zawodnik wypożyczony z Korony strzelił dwa gole dla Ruchu i tym samym wywalczył cenny remis 2:2 na boisku wicelidera rozgrywek III ligi.