Przegrana a potem... cud!

Korona Kielce mimo porażki 0:1 z Bruk-Betem Termaliką awansowała do Grupy Mistrzowskiej! Po ogromnych emocjach i… remisie Wisły Płock z Arką w Gdyni po rzucie karnym w ostatniej minucie meczu!

Korona Kielce – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:0)

Bramki: Nowak (57’)

Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste – Możdżeń (75’ Marković), Żubrowski – Palanca, Aankour (77’ Abalo), Pylypchuk (71’ Górski) – Kiełb

Bruk-Bet: Trela – Szarek, Osyra, Putivtsev, Ziajka – Miković (90' Babiarz), Kupczak, Jovanović, Misak (82’ Gutkovskis), Stefanik – Nowak (78’ Kędziora)

Żółte kartki: Możdżeń, Palanca – Putivtsev, Szarek, Miković

Koroniarze rozpoczęli mecz bardzo nerwowo.  Widać było, że czują ogromną presję spotkania, które decydowało o tym czy znajdą się w pierwszej ósemce Lotto Ekstraklasy. W pierwszych minutach lepiej prezentował Bruk-Bet, który wykorzystywał niedokładne zagrania kielczan. Na szczęście gościom też brakowało zimnej krwi, gdy tylko zbliżali się do pola karnego Żółto-czerwonych.

Podopieczni Macieja Bartoszka obudzili się dopiero po 10 minutach, kiedy sygnał do ataków dał Jacek Kiełb, strzelając z dystansu po fatalnej stracie Artema Putivtseva. Siedem minut później w polu karnym piłkę dostał Miguel Palanca, który z półwoleja nie trafił w bramkę rywali. W 22. minucie natomiast na kolejny strzał z dalszej odległości zdecydował się Kiełb. Piłka po potężnym uderzeniu sprawiła sporo kłopotów Dariuszowi Treli, który na raty uratował swój zespół od straty bramki.

Po przerwie spełnił się najgorszy sen Koroniarzy. W 57. minucie po serii błędów w obronie kielczanie stracili gola. Bardzo złe zachowanie gospodarzy wykorzystał Dawid Nowak. W tym momencie Korona była na 9. miejscu.

To co działo się później na Kolporter Arenie to było… Tego nie da się opisać słowami… Korona w 94. minucie za sprawą Daniego Abalo zdobyła bramkę na 1:1, ale… sędzia dopatrzył się pozycji spalonej… Po chwili mecz się zakończył i Koroniarze padli na murawę przekonani o tym, że odpadli z grupy mistrzowskiej… Wtedy jednak… w Gdyni gola na 1:1 z rzutu karnego zdobyła Wisła Płock! Okazało się, że dzięki temu Korona awansowała na 8. miejsce w tabeli!