Nidzianka rozbita w drugiej połowie

Korona Kielce na własnym boisku zdecydowanie pokonała Nidziankę Bieliny 4:0. Żółto-czerwoni skutecznością popisali się w drugiej połowie spotkania, w której padły wszystkie bramki. Ich zdobywcami byli Piotr Rogala (dwie z rzutu karnego), Serhii Pylypchuk i Kamil Koszela.

Korona II Kielce – Nidzianka Bieliny 4:0 (0:0)

Bramki: Rogala (49’k, 60’k) Pylypchuk (63’), Koszela (77’)

Korona: Otczenaszenko -  Pietras (69’ Jasiak), Bednarski (73’ Kwiatek), Cedro, Korcz (69’ Kolasa) – Słaby (58’ Koszela), Uniat, Rogala, Pylypchuk, Cebula – Poński

Nidzianka: Szcześniak – P. Gawęcki, Lis, Pindral, Satro – Boleń, A. Brożyna (55’ Chlewicki), Kobyłecki, Buras (69’ Sito), W. Brożyna (78’ Durlej) – Maciejski (84' Cieślik)

Czerwona kartka: Pindral (48’)

Korona na początku posiadała wyraźną przewagę. Już w pierwszych minutach bardzo blisko otworzenia wyniku był Piotr Rogala, którego główkę z linii bramkowej wybili goście. W 5. minucie kielczanie mieli jeszcze lepszą sytuację. Doskonałym podaniem w pole karne popisał się Marcin Cebula, ale sytuację sam na sam zmarnował Serhii Pylypchuk. Piłka trafiła jeszcze do Piotra Pońskiego, ale jego dobitka była niecelna.

Nidzianka jednak pokazała, że do Kielc nie przyjechała jedynie się bronić. Przez kolejne minuty, to właśnie goście zamknęli Koroniarzy na ich połowie. Bramce Żółto-czerwonych zagrażali jednak przede wszystkim po stałych fragmentach.

Gospodarze obudzili się w 20. minucie, kiedy celnie w pole karne dośrodkowywał Damian Pietras. W polu karnym główkował Krzysztof Słaby, który jednak z najbliższej odległości nie trafił do siatki. Równie dobrą okazję miał Pylypchuk, który w 35. minucie dostał podanie od Pońskiego. Ukrainiec jednak uderzając z powietrza nie trafił do bramki.

Koroniarze po pierwszej połowie mogli spokojnie prowadzić dużą ilością goli, ale szwankowała skuteczność, dlatego do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Szczepaniaka nie zobaczyli żadnego trafienia.

W 48. minucie kielczanom pomogli gracze Nidzianki. W sytuacji sam na sam znalazł się Piotr Poński, który został złapany za rękę przez Mateusza Pindrala. Sędziemu Pawłowi Wysockiemu nie pozostało nic innego jak podyktować rzut karny oraz wyrzucić zawodnika z Bielin z boiska. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Piotr Rogala, który otworzył wynik spotkania.

Po godzinie gry Rogala po raz drugi stanął przed szansą pokonania Dawida Szcześniaka z rzutu karnego. Znowu w polu karnym faulowany był Poński, a Rogala mocnym strzałem w środek bramki podwyższył prowadzenie Koroniarzy.

Zaledwie trzy minuty później było już 3:0, kiedy z najbliższej odległości do siatki trafił Serhii Pylypchuk. Ale na tym Żółto-czerwoni nie skończyli! W 77. minucie piękną zespołową akcję skończył Kamil Koszela i tym samym ustalił wynik spotkania na 4:0.