Korona II w finale Pucharu!

Korona II Kielce w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu! W środę Żółto-czerwoni pokonali na stadionie przy ulicy Prostej 3:2 ekipę Łysicy Bodzentyn. Wszystkie bramki padły w drugiej odsłonie spotkania. W finale kielczanie zagrają z drużyną KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele emocji pod bramkami obu zespołów. W 25. minucie po dośrodkowaniu Damiana Pietrasa z prawej strony boiska piętą strzelił Piotr Poński, ale nie zaskoczył tym bramkarza rywali, Roberta Bilskiego. Tuż przed przerwą natomiast Gabriela Łodeja postraszył Mariusz Jaros, lecz futbolówka nieznacznie minęła światło bramki.

Zupełnie inaczej było za to po zmianie stron boiska. Tę część gry od mocnego akcentu zaczęli Koroniarze. Najpierw sytuację sam na sam z golkiperem z Bodzentyna doskonale wykorzystał Szymon Klepacki, a po chwili Poński pewnym strzałem lewą nogą z pierwszej piłki wykorzystał centrę z prawej strony boiska.

Odpowiedź Łysicy nadeszła jednak bardzo szybko. W 53. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego mocnym uderzeniem wykorzystał Dariusz Anduła. Po upływie godziny gry mogło być już 2:2, ale pojedynku oko w oko z golkiperem Korony nie wykorzystał Mirosław Kalista – zawodnik Żółto-czerwonych popisał się świetną interwencją.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 69. minucie Kalista popędził z kontrą lewą flanką i w ostatniej chwili świetnie podał do Jarosa, a ten opanował piłkę i wykorzystując nieobecność między słupkami interweniującego wcześniej Łodeja doprowadził do wyrównania.

Na kwadrans przed końcem gry na swoim postawili jednak kielczanie. Po kolejnym podaniu z prawej strony boiska świetnie zachował się wprowadzony w drugiej połowie Kornel Łosak, który musnął piłkę i posłał ją obok bramkarza Łysicy.

Do końcowego gwizdka, pomimo kilku prób ze strony obu zespołów, rezultat nie uległ już zmianie. Gospodarze wygrali 3:2 i tym samym zakwalifikowali się do czerwcowego finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Ich rywalem będzie drużyna z III ligi, KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, która w swoim półfinale rozbiła Olimpię Pogoń Staszów aż 9:0.

Korona II Kielce – Łysica Bodzentyn 3:2 (0:0)

Bramki: Klepacki 47’, Poński 50’, Łosak 75’ – Anduła 53’, Jaros 69’

Żółte kartki: Ryba 63’, Kalista 90+1’, Kowalski 90+1’

Korona II Kielce: 98 Gabriel Łodej – 2 Damian Pietras (K), 3 Dawid Kwiatek, 5 Michał Cedro (68’ 7 Kamil Jasiak), 6 Norbert Korcz (65’ 22 Kamil Koszela) – 10 Michał Stachura, 13 Piotr Rogala, 16 Szymon Klepacki (90+2’ 11 Maciej Kolasa), 15 Krystian Sornat, 17 Eryk Borczyński - 9 Piotr Poński (64’ 14 Kornel Łosak)

Łysica Bodzentyn: 12 Robert Bilski – 16 Krystian Płusa, 18 Łukasz Szymoniak, 4 Ołeksij Czerkaszyn (20’ 5 Patryk Dulęba), 2 Dariusz Kowalski, 7 Dominik Chrzanowski (80’ 9 Kamil Garbacz), 13 Piotr Pawłowski, 6 Piotr Ryba, 10 Mirosław Kalista, 21 Dariusz Anduła, 19 Mariusz Jaros