Wygrana rezerw po golach Smolarczyka i Pońskiego

23. kolejka zmagań w IV lidze świętokrzyskiej rozpoczęła się zwycięstwem Korony II Kielce z Naprzodem Jędrzejów. Zespół prowadzony przez trenera Pawła Czaję wygrał na stadionie przy ulicy Szczepaniaka 2:1, a wszystkie bramki padły już w pierwszej połowie. Gole dla Żółto-czerwonych zdobył duet napastników: Michał Smolarczyk i Piotr Poński.

Pierwszą groźną okazję kielczanie stworzyli już w 3. minucie. Michał Smolarczyk zagrał do Piotra Pońskiego, a ten po błędzie jednego z obrońców gości znalazł się w dogodnej sytuacji w polu karnym. Przegrał jednak pojedynek z bramkarzem jędrzejowian, Damianem Pałaszewskim. Chwilę później młody napastnik odwdzięczył się dobrym zagraniem bardziej doświadczonemu koledze, ale i tym razem górą okazał się golkiper przyjezdnych.

W kolejnych fragmentach gry, Żółto-czerwoni starali się kontrolować przebieg wydarzeń, ale nie przekładało się to na zbyt wiele akcji w pobliżu „szesnastki” gości. Przełamanie impasu nastąpiło w 26. minucie. Wówczas sam na sam z bramkarzem rywali wybiegł Michał Smolarczyk i z dużym spokojem umieścił piłkę w siatce, otwierając tym samym wynik meczu.

Niecałe 10 minut później było już 2:0. Gol ten padł w niecodziennych okolicznościach. Jeden z defensorów Naprzodu chciał bowiem wycofać piłkę do własnego bramkarza, ale w całą sytuację wmieszał się Piotr Poński i zdołał przejąć futbolówkę oraz pokonać Pałaszewskiego.

Raptem 120 sekund po tej akcji goście uzyskali jednak trafienie kontaktowe. Strzałem głową z bliskiej odległości po centrze z lewego skrzydła, Leonida Otczenaszenkę pokonał Mateusz Maciejewski. Do przerwy kielczanie prowadzili zatem 2:1.

W drugiej odsłonie podopieczni trenera Pawła Czai starali się trzymać przeciwników z daleka od własnego pola karnego. Sami świetną sytuację stworzyli sobie w 65. minucie. Adrian Uniat bardzo dobrze zagrał z prawego skrzydła do Pońskiego, ale uderzenie napastnika z pierwszej piłki świetnie obronił Pałaszewski.

Na nieco ponad kwadrans przed końcem gry, wymarzoną okazję do wyrównania stworzyli sobie jędrzejowianie. Podanie z prawej flanki otrzymał Mateusz Fryc, ale piłka po jego strzale z pięciu metrów odbiła się od słupka i opuściła pole karne gospodarzy. Żółto-czerwoni mieli w tej sytuacji sporo szczęścia.

Do ostatniego gwizdka sędziego Jakuba Moskala ze Skarżyska-Kamiennej nic już się nie zmieniło w kwestii wyniku i druga drużyna Korony dopisała do swojego konta kolejny komplet punktów. Za tydzień, w Wielką Sobotę, kieleckie rezerwy zmierzą się na wyjeździe z Neptunem Końskie.

Korona II Kielce – Naprzód Jędrzejów 2:1 (2:1)

Bramki: Smolarczyk 26’, Poński 35’ – Maciejewski 37’

Żółte kartki: Stachura 20’, Bednarski 52’, Korcz 89’, Gębalski 90+2', 90+4' – Matan 20’, Koncewicz 55’

Czerwona kartka: Gębalski 90+4' - za dwie żółte

Korona II: Otczenaszenko – Pietras, Bednarski (75’ Kolasa), Cedro, Korcz – Słaby (90+2' Kwiatek), Stachura, Uniat, Jasiak (57’ Borczyński) – Smolarczyk, Poński (83’ Gębalski)

Naprzód: Pałaszewski – Jędrzejak, Koncewicz, Mech, Butenko, Matan, Maciejewski, Fryc, Osman (67’ Szymański), Sputo (67’ Owczarek), Osiński (80’ Krzysztofik)